Завантаження...

Продаж покрівельних матеріалів та комплектуючих

Ми вже розібралися із поняттями покрівлі та даху. Дах складається із покрівлі, що захищає будівлю від потрапляння атмосферних опадів, та конструкції, яка сприймає навантаження від вітру, дощу та снігу.

Давайте розберемося із покрівельним пирогом. Це і є дах, який складається з конструктивних шарів. Для різних типів покрівельного матеріалу конструкція буде відрізнятися, тому і шари будуть дещо різнитися.

Частина даху, яка бере на себе навантаження від вітру та снігу и утримує покрівельний матеріал, називається кроквяна система. Вона складається з наступних елементів:

  • кроква – конструктивний елемент даху, що утворює його каркас та виконує несущу функцію;
  • стійка – вертикальна конструкція, яка сприймає та передає вертикальне навантаження;
  • прогін – конструктивний елемент даху, горизонтально розміщена балка. Він спирається на несущі конструкції будівлі (стіни, колони, ферми, балки, траверси), підтримує інші балки і покрівлю;
  • діагональна кроква – конструктивний елемент даху, що утворює його каркас. Він розташований діагонально та виконує несущу функцію;
  • мауерлат – брус чи колода, покладене зверху по периметру зовнішньої стіни. Він служить крайньою нижньою опоров для крокв;
  • підкіс – діагональний конструктивний елемент даху, призначений для з’єднання і передачі навантажень;
  • кобилка – конструктивний елемент даху, який є продовженням кроквяної ноги, що виходить за стіну;
  • нарожник – конструктивний елемент даху, що являє собою вкорочену кроквяну ногу;
  • шпренгель – додаткова стержнева конструкція, що служить для укріплення основної.

Якщо уявити собі живий організм, то кроквяна система – це скелет, а покрівля – шкіра. Щоб організм не мерз, він створює собі створює собі жировий прошарок. Його функцію у конструкції даху виконує утеплювач.

Дах у розрізі. Шари покрівлі

Пошарово будемо рухатися від зовнішньої частини даху до приміщення, розрізаючи покрівельний пиріг. Перший шар – це покрівельний матеріал або покрівля. Далі – обрештування. Це решітчата конструкція чи суцільний настил, який встановлюється поверх кроквяних ніг. Обрештування є основою для кріплення покрівельного матеріалу.

Між кроквяними ногами укладається утеплювач. Його структуру ми розберемо в інших оглядах. З обох боків утеплювач обгортається спеціальною плівкою, яка заслуговує окремої уваги. Про різновиди покрівельних плівок, їх склад та застосування ми поговоримо у подальшому.

Безкоштовна консультація по товарам і монтажу