Завантаження...

Продаж покрівельних матеріалів та комплектуючих

Виділяють два типи дахів: скатний та плаский.

Плаский дах – це конструкція, яка має незначний нахил або влаштовується взагалі без нього. Водостоки такої покрівлі, як правило, внутрішні; по периметру облаштовується парапет. Пласка покрівля більш дешева, витримує сильні вітрові навантаження, однако зазнає і більшого снігового навантаження у порівнянні зі скатними дахами.
Опади на такій покрівлі затримуються, через що можуть потрапляти всередину будівлі. Виходячи з цього, такі конструкції варто зводити у регіонах із сильними вітрами і маленькою кількість опадів. Найчастіше їх облаштовують у теплих чи навіть жарких країнах.

Скатний дах має нахил поверхні(чи поверхонь), що забезпечує стік талих та дощових вод. Конструкції такого типу бувають горищні та безгорищні (з утеплювачем), в різною кількістю схилів.

Конструкції такого типу найкраще облаштовувати у регіонах із несильними вітрами та великою кількістю опадів. Залежно від форми схилу, а також кута нахилу скатні дахи по-різному витримують вітрове навантаження та атмосферні опади.

Скатні дахи бувають декількох різновидів:

Розглянемо основні їх типи.

Шатровий дах своєю формою нагадує піраміду. Завдяки цьому він найбільш стійкий до перекидання, тобто вітрове навантаження на таку конструкцію незначне. Однак є одна умова: розміри даху повинні бути наближені до геометрично ідеальної піраміди із середнім кутом нахилу схилів.

Двоскатний дах найбільш простий у виготовленні. Однак через те, що бокові частини покрівлі виходять за межі будівлі, конструкція найбільше піддається вітровим навантаженням.

Інші типи скатних дахів – це комбінації першого та другого типів. В залежності від самої конструкції та кутів нахилу даху буде змінюватися його зовнішній вигляд та експлуатаційні характеристики.

Основна характеристика скатного даху – кут нахилу. Це кут між скатом даху та горизонталлю. Давайте спробуємо розібратися, що, крім дизайну, впливає на вибір кута нахилу покрівлі.

Що буде відбуватися із дахом при максимальному куті? На таку конструкцію навантаження від вітру буде максимальним, однак атмосферні опади майже не будуть затримуватися на поверхні. Завдяки цьому такий дах незамінний у регіонах, де часто йде дощ та стін, а вітру майже немає.
За мінімального кута нахилу ситуація буде протилежною: зменшується вітрове навантаження, але збільшується тиск на конструкцію від атмосферних опадів. Такі дахи найкраще облаштовувати в областях з відносно сильнім вітром та маленькою кількістю дощу та снігу.
А що ж нам дає середній кут нахилу даху? Така конструкція оптимально підходить для помірних широт середнім вітровим навантаженням та помірною кількість атмосферних опадів.
Наведена вище інформація має освітній характер. Точний розрахунок кута даху та її конструкційних особливостей проводиться спеціалістами із урахуванням клімату регіону, в якому знаходиться будівля.

Безкоштовна консультація по товарам і монтажу