Завантаження...

Продаж покрівельних матеріалів та комплектуючих

Профілі металочерепиці

 

Якщо говорити про профілі металочерепиці, то класичним серед них є Monterrey. Він був розроблений і запатентований компанією Ruuki. Інші виробники копіюють цей елемент, однак не мають права називати його так само. Ми розглянемо характеристики профілю від фінської компанії.

Перш за все, давайте визначимо, які геометричні розмірі профілів є найголовнішими.

До них належать:

  • повна ширина листа – розмір між крайніми точками по ширині;
  • корисна ширина листа – ширина листа без врахування замка;
  • висота хвилі – це розмір між двома крайніми точками по висоті;
  • довжина хвилі – відстань між вершинами двох сусідніх хвиль.

Armorium

Adamant

Decorrey

Finera

Monterrey

Профілі профнастилу

З профілями профнастилу дещо інша ситуація. Тут немає запатентованих назв, а його виготовлення розпочалося задовго до виробництва металочерепиці. Ці елементи від більшості виробників схожі, тому ми розглянемо основні характеристики і особливості для загального розуміння.
Всі профілі цієї групи поділяються на три типи: стінові, покрівельні та несучі.

Стіновий профіль – це фасадний профіль із широкою вершиною та вузьким дном, хоча буває і навпаки. Його використовують для огороджувальних конструкцій, підшивки стель, карнизних звісів, виготовлення парканів.

Кровельний профіль – це бокове перекриття, на вершині якого є капілярна канавка. Вона додає жорсткості замковій частині, оберігаючи покриття від потрапляння вологи у підкровельний простір. Елемент використостовується у якості матералу для покрівлі, стін та стелі.

Несучий профіль – це профіль, висота хвилі якого мінімум 58 мм. За рахунок цього він має високу несучу здатність. Його використовують як незнімну опаблуку та покрівельний матеріал для дахів з невеликим кутом.

Особливості монтажу

Облаштування обрешітки
Для облаштування обрешітки використовуються дошки чи бруси розміром 30х100 мм, 50х50 мм, що набиваються безпосередньо на контррейку. Крок встановлення обрешітки відповідає довжині кроку хвилі листа металочерепиці. Перша дошка обрешітки повинна бути на 15 мм вища, аніж усі інші елементи.

Монтаж покрівельних листів

Лист металочерепиці має замкову (зліва) та покриваючу (справа) частини. Остання постійно накриває лівий бік сусіднього листа.

Монтаж кровельних листів можна розпочинати як з лівого, так і з правого скату. Перший лист металочерепиці вирівнюється по торцю даху та закріплюється одним саморізом біля коника. Виступ листа за карниз повинен складати 70 мм. Другий лист встановлюється внапуск із першим. Елементи з’єднуються саморізами так, аби вони не були прикріплені до обрешітки та могли разом прокручуватися відносно саморізу, яким закріплений перший лист.

Третій елемент монтується аналогічно другому.

З’єднані між собою три елементи вирівнюють паралельно карнизу даху. І тільки тоді їх прикріплюють до обрешітки.
У місцях напуску листів по довжині кріплення відбувається по кожній другій хвилі під поперечним малюнком. Кріплення листів проводять по схемі, наведеній нижче.Листи металочерепиці кріплять саморізами розміром 4,8х35 мм з пофарбованою під колір основного покриття восьмигранною голівкою з ущільнювальною шайбою. Саморіз вгвинчують у прогин хвилі профілю під поперечною хвилею перпендикулярно до листів.

Кріплення шурупами (у середньому 8 штук на 1 кв. м) здійснюється по площині листа у шаховому порядку. На карнизі саморізи монтуються в кожному прогині хвилі.

Кріплення листа саморізами здійснюється за схемою:

Монтаж профнастилу здійснюється аналогічно.

Різниця лише у кроці обрешітки у висоті першого елементу (вона однакова із усіма іншими):
– для LK 20 – 0,6–0,7 м. Якщо у процесі монтажу буде використовуватися суцільний настил для руху монтажника по листам, то крок обрешітки необхідно збільшити. Визначити його можна, скориставшись таблицею навантажень;
– для LK 60 – до 3,0 м (в залежності від системи опору та товщини сталі).

Безкоштовна консультація по товарам і монтажу