Завантаження...

Продаж покрівельних матеріалів та комплектуючих

Одне з найактуальніших питань у світі покрівлі – чи потрібна вентиляція для покрівлі.

Багато хто може заперечити, що колись дахи робили без вентиляцій і все було гаразд. Але, насправді це хибна думка. На той час, старі дахи також вентилювались і не завжди найпростішим способом.

Якщо звернути увагу, на старі будинки, наприклад часів Австро-Угорщини, то вони переважно вкриті фальцевою покрівлею. На такій покрівлі можна побачити безліч маленьких голубників по периметру всього даху. І виконані вони всі у різних і складних формах. Це і є та сама вентиляція.

Вентиляція поділяється на типи:

  • Вентиляція під покрівельного простору
  • Вентиляція окремих приміщень будинку.

Якщо говорити про під покрівельний простір, то для кожного матеріалу існує певна технологія вентилювання.

Вентиляція фальцевої покрівлі:

Фальцева покрівля майже герметично закриває під покрівельний простір. Якщо не облаштувати вентиляцію, то є велика ймовірність що конденсат буде заливати дерев’яну частину, що призведе до її знищення і ослаблення несучої конструкції даху.

А ще грибок, який може завдати шкоди вашому здоров’ю. При облаштуванні фальцевої покрівлі потрібно також використовувати спеціальний гідробар’єр, який має додатковий шар, що утворює проміжок між покрівельним матеріалом і гідробарєром.

Вся надлишкова волога виводиться по гідробар’єру у ринву. Також на такій покрівлі облаштовується вентильований коньок і навіть точкова вентиляція.
Таким чином відбувається рух повітря, яке осушує надлишкову вологу, а що не осушується виводиться у ринву.

Схема вентиляції даху

Якщо взяти покрівельний пиріг і подивитися в розрізі то буде це виглядати так:

  • крокви на які стелиться гідробар’єр
  • повздовж крокв набивається контр обрешітка (3х3 або 3х5)
  • на контр обрешітку набивається обрешітка в поперек крокв і контробрешітки
  • сама покрівля

 

У випадку профільованого матеріалу (металочерепиця, профнастил, натуральна черепиця), повітря заходить знизу і рухається по скату догори, виходить через коньок, а надлишкова волога стікає по гідробар’єру в ринву.

Таким чином проміжок, який утворює контр лата між гідробар’єром і обрешіткою дає повітрю можливість безперешкодно рухатись і тим самим вентилювати під покрівельний простір.

Це один із найпростіших, але в той самий час невід’ємних, способів облаштування сучасного даху.

Вентиляція натуральної черепиці:

Натуральна черепиця або фіброцементний дах фактично не конденсують, оскільки у них низький коефіцієнт теплопровідності.
Але це не означає, що для таких матеріалів не потрібно облаштовувати вентиляцію під покрівельного простору. Оскільки матеріал має певний профіль існує ймовірність надування снігу чи дощу у місцях стиків, тому так само надлишок вологи потрібно забрати.

Вентиляція бітумної черепиці:

Для бітумної черепиці врізаються точкові аератори в скат або по коньку (коньковий аератор).
В попередній статті про бітумну черепицю я вже описував наскільки важлива вентиляція для бітумної черепиці і наслідки її відсутності.

На ринку існує безліч виробників, і єдине що їх відрізняє це якість. Більшість вентиляційних елементів виготовляється із пластику, який в свою чергу різний по якості.

Якщо придбати дешеву вентиляцію, є ризик що вона за декілька років змінить колір, а за 10 років експлуатації може потріскатись і посипатись. А для заміни вентиляції на даху із бітумної черепиці, прийдеться ще замінити частину бітумної черепиці біля вентиляційного елементу.

До того ж, відсутність вентиляції під бітумною черепицею може зруйнувати основу вже за 3-5 років. По вартості, ремонт обійдеться як новий дах.
Враховуючи що прогрес не стоїть на місці, і все повинно вписуватись в загальний інтер’єр, вентиляцію це питання не оминуло.

Замість незграбних труб на даху, прийшли на заміну сучасні (в кольорі, під кожен вид хвилі чи профіль матеріалу, із електронікою тощо), вентиляційні виходи, які виглядають як невід’ємна частина даху і якісно виконують свою функцію.

Виробники вентиляції ТМ Vilpe комплексно підійшли до питання, адже в їхньому асортименті не тільки вентиляційні елементи під покрівельного простору, а й прохідні елементи вентиляції різних приміщень будинку, чи навіть антенні виходи.

Вентиляційні виходи Vilpe – це якість, довговічність, надійність та естетика вашого даху.


Компанія Vilpe також має у своєму асортименті вентиляцію для всіх видів покрівлі та рішення для вентиляції усіх типів приміщень.
До речі, врізати вентиляцію можна навіть після закінчення монтажу покрівельного матеріалу, ну якщо раптом ви щось не врахували і вам потрібен додатковій вентиляційний канал.

На нашому сайті, в розділі «Вентиляційні системи» представлена покрівельна вентиляція vilpe ціна якої вас приємно здивує.
Для отримання консультації та замовлення залишайте заявку.

Безкоштовна консультація по товарам і монтажу